FİRMA PROFİLİ

1998 yılında kurulan Zorlu Dış Ticaret A.Ş. Zorlu Tekstil Grubu’nun tüm dış ticaret faaliyetlerini koordine etmektedir. Yakın zamana kadar iplik, perde ve çarşaf/nevresim olarak bölümlenmiş bulunan Şirket 2004 yılının sonunda marka ve lisanslı ürünlerin yönetimi de üstlenmiştir.


2005 yılında ev tekstili dünyasına tanıtıldığı günden bu yana Valeron, Zorlu Tekstil Grubu’nun bilinen en özgün uluslararası markalarından biridir. Valeron Koleksiyonu Fransa’nın en ünlü ve köklü ajanslarından Nelly Rodi’nin belirlediği trendler ve Zorlu Tekstil Grubu’nun Araştırma Geliştirme bölümü ile birlikte titiz bir çalışma doğrultusunda oluşturulmaktadır. Valeron Koleksiyonu, nevresim, pike, yatak örtüsü takımlarından; bornoz,havlu, perde ve dekoratif ürün çeşitlerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Nevresim modellerinde ağırlıklı olarak %100 Mısır Pamuğu kullanılmaktadır. Sade ve şık dantellerin, nakışların yer aldığı koleksiyonları üst segmentlere hitap etmektedir.


Valeron yurt içinde Evteks fuarında tanıtılırken yurt dışında ise her yıl iki kere Fransa’da gerçekleştirilen Maison Objet Paris fuarında 100 m²lik bir standda uluslararası tanınmış markalarla birlikte sergilenmektedir. Ayrıca Almanya’da gerçekleştirilen Heimtextil fuarında en üst segmentteki markaların bulunduğu salonda 290 m²’lik bir alanda tanıtılmaktadır. Ünlü tekstil markalarının yer aldığı bu uluslararası fuarlarda Valeron’un farklı tarzı ve kaliteli ürünleri ilgi toplamaktadır. Bugün 50’ye yakın ülkeye ulaşan Valeron markalı ürünler dünyanın dört bir yanında tüketicisi ile buluşmaktadır.

Zorlu Dış Ticaret, ürünleri bazında segmente edilmiş bölgesel bir yapılanmaya sahiptir. Şirket Almanya, İngiltere ve ABD’deki satış ofisleri ve showroomları ile pazarlama ve satış aktivitelerini pazarın bulunduğu yerde doğrudan gerçekleştirmektedir. Söz konusu yapılanma piyasalardaki yeni trendlerin yakından takibi ve geliştirilmesi açısından büyük bir avantaj oluşturmaktadır.


Makedonya, Karadağ, Arnavutluk, Sırbistan, Kosova, Bosna, Hırvatistan, Slovakya, Slovenya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan ülkelerine, toptan ve perakende kanallarına yönelik,üretim ve pazarlama gerçekleştirmektedir. OOO TAÇ TEKSTIL şirketi Rusya pazarındaki satış faaliyetlerini yürütürken, Arzum Tekstil Pazarlama Ticaret ise Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Irak, Kazakistan, Litvanya, Libya, Letonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Polonya, Romanya, Ukrayna, Yunanistan, Tunus, Fas, Estonya, Belarus, Lübnan, S.Arabistan, Bahreyn, B.A.E., Katar, Kuveyt, Kırgızistan, Türkmenistan, Moğolistan gibi ülkelerde Taç, Kristal, Brielle ve Casabel markalı ürünlerin pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmektedir.


Zorlu Dış Ticaret aynı zamanda 2005 yılından itibaren, dünya piyasalarından avantajlı şartlarda hammadde ve yardımcı madde tedarik etmek amacıyla Çin, Hindistan ve Pakistan’daki satın alma ofisleri ile faaliyetlerine devam etmektedir.


Zorlu Dış Ticaret oluşturduğu uluslararası yapılanma ile global pazarları çok daha yakından takip ederek uluslararası ticarette artan oranda söz sahibi olacaktır.

© Copyright Zorlu Dış Ticaret A.Ş.

Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır.

İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan dolayı Zorlu Dış Ticaret A.Ş. sorumlu tutulamaz.